26. maijā Rīgas Tehniskās Universitātes Zinātnes un Inovāciju Centrā (RTU ZIC) sākās “BioPhoT” projekta 1. kārtas industrijas paneļa prezentācijas. Trīs dienu laikā vairāk nekā simts projektu pārstāvji stāsies industrijas ekspertu priekšā, lai izklāstītu vairāk par savām inovācijām un atbildētu uz ekspertu jautājumiem.
Pirmajā platformas “BioPhoT” pētniecības un inovāciju projektu (PIP) konkursā tika saņemti vairāk nekā 120 PIP pieteikumi: biomedicīnas, medicīnas tehnoloģiju, farmācijas, fotonikas, viedo materiālu un inženiersistēmu viedās specializācijas stratēģijas jeb RIS3 jomu zinātniekiem un industrijas pārstāvjiem bija iespēja pieteikties daļai no kopējā sešu miljonu eiro valsts budžeta finansējuma. Pirmajā kārtā, kas notiek no 26. līdz 28. maijam, neatkarīgs ekspertu panelis analizē pieteikto ideju inovatīvo potenciālu un atbilstību tirgus prasībām.
“Pieteiktie projekti un, protams, attiecīgi arī prezentācijas, ir par ļoti dažādām tēmām. Kopumā es teiktu, ka viss, ko mēs šeit redzam, ir atbilstošs tam, ko mentori un prezentāciju organizatori sagaidīja – proti, tie norādījumi, kas ir doti projektu pieteicējiem, ir bijuši vērtīgi un ņemti vērā. Skatīsimies, kā to vērtēs eksperti!” pirmajā prezetnāciju dienā izteicās “BioPhoT” platformas vadītājs Osvalds Pugovičs.
PIP pieteikumu izvērtēšanu pirmajā kārtā veic pieci industrijas un komercializācijas eksperti: Irit Janiva, M.D., MBA, veselības aprūpes biznesa vadītāja, investore un uzņēmēja, Matīss Neimanis, riska kapitāla fonda un akseleratora Buildit Latvia vadošais partneris un izpilddirektors, Barak Azmon, ārsts un vairāku medicīnas jaunuzņēmumu dibinātājs un vadītājs, Peter Birk, dzīvības zinātņu vadītājs, investors un padomdevējs, un Martin Askne, jaunuzņēmumu treneris, inovāciju vadītājs un biznesa eņģelis. Projektu prezentācijas moderē Andris Baumanis.
“Šī ir pirmā projektu atlases kārta, kurai sekos otra, padziļināta izvērtēšana. Balstoties tikai uz šo īso laika sprīdi, ļoti konkrētu un viennozīmīgu vērtējumu par projektiem izteikt vēl nevar. Kopumā ir bijuši daži projekti, kas ir mazliet nepārliecinoši, bet, protams, ir arī ļoti labi pieteikumi. Mūsu – ekspertu – panelis ir pilnvērtīga komanda projektu izvērtēšanai, jo katrs no mums ir pieredzējis un specializējies savās jomās – parasti, jo vairāk zini par attiecīgo tematu, jo vairāk aspektu un problēmu vari pamanīt,” pirmās dienas noslēgumā izteicās komisijas locekļi.
Konkursa ietvaros katram apstiprinātajam projektam iespējams saņemt līdz 200 000 eiro, un projektu īstenošanas termiņš ir 12 mēneši ar iespēju to pagarināt par trim mēnešiem. Otrajā pietiekumu izvērtēšanas kārtā Latvijas Zinātnes padomes izvēlēti eksperti veiks zinātnisko ekspertīzi un konkursa rezultāti gaidāmi šī gada oktobrī.