14.maijā Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centrā norisinājās viens no Deep Tech Atelier 2025 pasākumiem – “Research Translation: Deep Tech & Lab Open Doors”. Pasākumu organizēja EIT Community Hub in Latvia sadarbībā ar Biocatalyst Foundation un “BioPhoT” platformas partneriem, pulcējot pētniekus, jaunuzņēmumu dibinātājus, inovāciju ekosistēmas pārstāvjus un investorus.
Pasākuma laikā “BoPhoT” platforma tika izcelta kā labās prakses piemērs mērķtiecīgai sadarbībai starp pētniecību un industriju. Platformas pārstāve Anna Stikāne iepazīstināja ar pieejamo atbalstu – finansējuma iespējām, mentoringa tīklu un praktiskajiem instrumentiem, kas palīdz pētniekiem attīstīt savas idejas, veidot industrijai vajadzīgus risinājumus un nonākt līdz komercializācijas posmam. Dažiem, drosmīgākajiem, “BioPhoT” konkursa kandidātiem bija iespēja izmēģināt spēkus idejas prezentēšanā un saņemt vērtīgu atgriezenisko saiti no pasākuma dalībniekiem.
Vieslektors Haim Piratinskiy (FESTO, Vācija) dalījās pieredzē par biežākajiem iemesliem, kāpēc agrīnās stadijas zinātņietilpīgu tehnoloģiju (deep tech) komandas nespēj sasniegt tirgu. Diskusijā piedalījās arī Jakub Jasiczak, Polijas Universitāšu tehnoloģiju pārneses asociācijas vadītājs, kopīgi analizējot ekosistēmas stiprās un vājās puses.
Pēc galvenās programmas dalībnieki devās ekskursijās uz Baltijas Biomateriālu ekselences centru (BBCE), kur grupu vadīja profesors Jānis Ločs, kā arī uz Rīgas Tehniskās universitātes Aeronautikas pētniecības laboratoriju, Space Engineering laboratoriju (vadītājs Viktors Gutakovskis) un SkyLab/Design Factory (vadītāja Elīna Miķelsone), kur bija iespēja klātienē iepazīt izpētes un inovāciju infrastruktūru, kā arī neformālā gaisotnē stiprināt savstarpējos kontaktus turpmākai sadarbībai.
Foto no pasākuma norises skatāmi fotogalerijā.